Düşük ve Yüksek Tansiyon

Düzensiz kan akışı tüm yetişkin hastalıklarının başlangıcıdır. Bu durumun ana nedeni, asidik atıkların vasküler (damarsal)* duvarında yığılması ve kılcal damarları tıkamasıdır. Hayati organların düzenli kan akışına ihtiyacları vardır, oysa atıkların yığılması damarların daralmasına yol açmaktadır. Tıkanan damarlar tansiyonu artırır ve “hipertansiyon” olarak adlandırılan rahatsızlık ortaya cıkar. Alkali su asidik atıkların damar duvarlarını tıkamasını engelleyerek hipertansiyonun oluşmasını önler.

Alkali su kanı alkali yaparak asidik olmasını önler ve hipertansiyonun oluşmasını engeller.

Kalsiyum iyonu (Ca+2) eksikliğinde kalp kasları genellikle zayıflar ve tansiyonun azalması düşük tansiyona neden olur. Birçok hipertansiyon hastası aslında kalsiyum iyonlarının (Ca+2) dolaşımına müdahale eden mekanizmalar kullanırlar.

Kalsiyum iyonlarının (Ca+2) eksikliğinden meydana gelen düşük tasiyon rahatsızlığı alkali su içerek tedavi edilebilir. İçerisinde bolca kalsiyum iyonu (Ca+2) bulunan alkali su vücudun kalsiyum (Ca) ihtiyacını doğrudan karşılayarak düşük tansiyonu iyileştirmektedir. Bu nedenle alkali ve indirgenmiş su hem yüksek hem de düşük tansiyona iyi gelmektedir.

* Kan damar kaybıyla ilgili ya da ondan kaynaklanan.