Su Kitaplarımız

(Bir Damla Su kitabını PDF dosya olarak indirmek için lütfen kitap kapaklarına tıklayınız)

Yaklaşık 20 yıldır su arıtma sektöründe faaliyet gösteren Hazar Arıtım Proje ve Taahhüt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanımız Araştırmacı-Yazar Sayın Ali Polat, "SU" konusunu sadece bir iş alanı olarak görmemiş ve toplumumuzun SU hakkında bilinçlenmesi için SU’yu birçok yönü ile ele alan “Bir Damla Su” kitap serisini yazmıştır.

Bu kitaplar bir sosyal sorumluluk projesi mantığında, belli bir bedel karşılığında satılmaksızın, talep eden herkese gönderilmiştir.

Bir Damla Su serisindeki kitaplar ve içeriklerini incelediğinizde görebileceğiniz gibi bu kitaplar sadece birkaç araştırmanın ve bilginin derlenmesi değil, dünyanın birçok yerini birebir ziyaret ederek, fuar, seminer ve organizasyonlara katılarak, bu konu hakkındaki dünyadaki birçok uzmanla görüş alışverişi yapılarak ve eldeki bütün bilimsel kaynaklardan faydalanarak yazılmıştır.

Özellikle SU ve YAŞAM ve AB-I HAYAT alt başlıklı serilerimizde çok detaylı olarak CANLI SU, FONKSİYONEL SU ve bir tedavi yöntemi olarak SU konuları işlenmiştir. Bu çalışmaları yaparken, bu özelliklere sahip ürünler dünyanın dört bir tarafından numune olarak getirilmiş, uzun süreler incelenmiş, test edilmiş, üreticilerle görüşülmüş ve en doğru ürünler seçilmiştir. Bu ürünleri deneyimledikten sonra bazı seçili markaları Türkiye’de tanıtma konusu gündemimize gelmiştir. Çünkü bu ürünleri birebir kendimiz de kullanarak, hayatımıza olan pozitif etkilerini yaşadık ve bunu yakın çevremizle paylaşmak istedik. Bu şekilde çıktığımız yolda birincil amacımız ticaret yapmak değil, insanlarımızı bilinçlendirmektir.

Gayemiz aynı Japon toplumunda olduğu gibi, halkımızı ŞİFALI SU konusunda bilgilendirmek ve toplum sağlığına bu anlamda bir nebze de olsa katkıda bulunabilmektir.

Çağımızın en büyük sağlık sorunu fazla asidik olmamızdan başlıyor. Serbest radikaller hastalanmamıza ve yaşlanmamıza neden oluyor.

Antioksidan Alkali Su içmeye bugün başlayın, sağlığınıza en iyi yatırımı tek seferde yapın.

Bir Damla Su Kitap Serisinin Kitapları ve Bölümleri :

I. Bir Damla Su I: Sağlığını Seven Herkes İçin Su
a. Su ve İnsan Sağlığı
b. Suyun Yapısal ve Fiziksel Özellikleri
c. Su Kirliliği
d. Suyun Doğadaki Önemi
e. İnançlarda Su
f. Suyun Tarihi
g. Mitolojide Su

II. Bir Damla Su II: Su ve Yaşam
a. Su Çevrimi
b. Canlı Su-Cansız Su
c. Suyu Yeniden Canlandırmak
d. Su ve Vücudumuz

III. Bir Damla Su III: Su ve Toplum
a. Suyun Ayak İzleri
b. Su ve Ticaret
c. Su ve Enerji
d. Su Savaşları
e. Su Dünyası
f. Su ve Küresel Isınma
g. Su Kirliliği ve İleri Arıtım Yöntemleri
h. Su ve Politika
i. Su ve Edebiyat
j. Dünya Su Teşkilatları

IV. Bir Damla Su IV: Ab-ı Hayat
a. Fonksiyonel Su
b. Zemzem ve Diğer Şifalı Sular
c. Yüksek Enerjili Pi-Su
d. Suyun Hafızası ve İnsanlara Etkisi
e. Minerallerle Gelen Sağlık
f. Suyun Iyonizasyonu
g. Tuzlu Suyla Dezenfeksiyon ve Sağlık
h. Ömrünü Suyla Tedaviye Adamış Bir Doktor